KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8804258
nr 880 4258
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Etsning, Lennart Segerstråle (1892-1975), Fågel, signerad. 1920, motivet: 17x14
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 mars 2014
kl 19:15:00
9/3 19:52:59
250 kr
10/3 15:27:40
Lennart Segerstråle
Läs mer om Lennart Segerstråle